Linki

Strony do grania online:

Kurnik Jedna z lepszych stron internetowych do grania w shogi. Polski interfejs nie dostrasza graczy z zagranicy: można spotkać nawet japończyków. Możliwość wyboru kamieni ze znakami japońskimi oraz upraszczonymi obrazkami jest pomocne dla początkujacych graczy. Rozgrywane są tam turnieje Polskiego Stowarzyszenia Shogi. Zawsze znajdzie się ktoś do gry, jednak ogólnie liczba graczy nie przekracza 20 zalogowanych na raz.

Yahoo.co.jp Bardzo dobra strona do grania w Shogi, lecz niestety po japońsku. Bez znajomości conajmniej katakany gra może być trudna jednak można nauczyć się co, gdzie i jak. Gra tam bardzo dużo graczy, około 2000-3000 można spotkać na serwerze w godzinach popołudniowych (czasu japońskiego). Żeby tam zagrać wystarczy mieć konto pocztowe w japońskim Yahoo.

Shogi Dojo Anglojęzyczna strona na której można zagrać z ludźmi z całego świata. Prosty i przystępny interfejs + łatwe logowanie (jako gość lub po założeniu konta).

Strony o Shogi:

Shogi.pl Najlepsza polska strona o shogi. Można tam znaleść dużo inforamacji o turniejach, strategiach itp. Stronę prowadzi jeden z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Shogi.

Shogi-shack.net Ciekawa anglojęzyczna strona o Shogi.

Ricoh Shogi Zasady, kifu i inne ciekawsotki.

Wikipedia Anglojęzyczna wikipedia ma znakomicie opracowane hasło Shogi. Składa się z wielu podstron (historia, odmiany, strategie, itp.) i każda z nich jest napisana na bardzo wysokim poziomie. Polecam każdemu.

Reijer Grimbergen's Shogi Page Bardzo ciekawa strona skupiająca się na turniejach japońskich profesjonalnych graczy Shogi. Można tam obejrzeć najciekawsze gry o tytuły mistrzowskie (wraz z komentarzem) dzięki apletom java.

Youtube Hidetchi Jes to profil na youtube użytkownika, który uczy grać w Shogi. 40 lekcji obfituje w niesamowitą ilość informacji i szczegółów. Warto się zapoznać z tymi filmikami zarówno jak jesteśmy początkującymi jak i zaawansowanymi graczami.

© 2008 Koło Gier Japońskich | Site design by Szymon Lasota